Про Бібліотеку

Університет – це зібрання розумних людей навколо гарної бібліотеки
(Томас Карлейль, англійський філософ ХІХ століття).

 

Наукова бібліотека Національного університету “Києво-Могилянська академія” заснована 1 лютого 1992 р., коли після 185 -річної вимушеної перерви відновила свою діяльність Києво-Могилянська академія, нині один з кращих за рейтингами університетів в країні.

На час заснування фонду не було. Нині наша друкована колекція – понад 650 тис. томів, електронна – понад 50 тис.назв е-журналів, е-книг, баз даних. Могилянська бібліотека – насправді  9 бібліотек, розміщених на території університетського містечка, найбільші з яких Дослідницька, Філологічна бібліотеки та Бакалаврська Бібліотека ім.Тетяни та Омеляна  Антоновичів. Популярною також є Американська бібліотека ім.В.Китастого, яка є публічною. Ми пишаємось Меморіальними бібліотеками Омеляна Пріцака та Дж.Мейса. Штат – 66 співробітників. Щорічна книговидача становить – понад 1 млн. томів. Щодня до бібліотеки звертається понад 2000 користувачів.

З 1996 р. впроваджена АБІС ALEPH, з 2000 – створюється електронна бібліотека, з 2008 -електронний архів (інституційний репозитарій) eKMAIR, з 2009 р. бібліотека координує  проект eLibUkr (Електронна бібліотека України) та ін. Щороку бібліотека проводить десятки різноманітних науково-практичних заходів (конференцій, семінарів, круглих столів, майстер-класів, тренінгів)  для колег та користувачів.

Бібліотека – член Української Бібліотечної Асоціації та Асоціації Дослідницьких бібліотек Європи (LIBER).

Детальніше про нас на офіційному сайті – www.library.ukma.edu.ua

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s