«Я спросил у ясеня…»
Сьогодні завершився перший день навчальної сесії зі стратегічного планування розвитку нашої бібліотеки. Бібліотекарі шукали натхнення у несподіваних місцях. Виявилося, що ми можемо спитати про це якщо не у ясеня, то точно у паперового стаканчика з-під кави або чорного маркера. Нашій групі довелося розмовляти з вірним другом – мобільним телефоном. Варто його забути на один день – і все життя руйнується. Так само варто зачинити бібліотеку на санітарний день – і студент не знає куди себе подіти.
Ось кілька спільних рис, які спали нам на думку:
Комунікація – сакральна функція телефону. Зателефонувавши, ми можемо дізнатися будь-що від того, хто на іншому боці лінії. Так само бібліотекар надасть нам докладну відповідь на будь-яке питання.
Розвиток. Щодня дизайнери вигадують нові образи, програмісти пишуть нові програми, щороку виходить нова модель телефону. Так само і бібліотека мусить, реагуючи на потреби читачів, вводити все нові і нові сервіси, надавати все більше послуг, не відставати від світового досвіду.
Боротьба за споживача. Хто б міг подумати, що така маленька річ як телефон мусить докласти стільки зусиль, щоб на неї звернули увагу. Реклама – рушій ринку. Як і технології зв’язку, ми боремося за свого користувача .
Інтернет. Вибирайте самі звідки завантажити електронне видання чи перевірити поштову скриньку – і телефон, і сучасна бібліотека дають Вам таку можливість.
«Пожирач часу». Якщо Вам від слухавки болить вухо, від читання – очі, додому Ви повертаєтесь пізно і не з дискотеки, то Ви розумієте, хто тут «пожирачі часу». Щоб у тих стосах книжок, які Ви щодня перечитуєте, знайти книжку Вашої мрії – потрібен час. Не менше його ми витрачаємо на телефонні розмови з людьми, щоб знайти того, хто нас зрозуміє.
Є багато мобільних телефонів, але Ви обрали саме цей; є багато бібліотек, проте саме ця – найбільш улюблена.
Любіть бібліотеку – ми теж корисний гаджет 🙂
Розмову з мобільним вели О. Листопад та Т. Борисова.