Вітаємо Могилянського Алефа з повноліттям!


У вирі подій цікаві дати з життя бібліотеки норовлять випасти з уваги. У 2013 році перетнула 18-літній рубіж буття в Могилянській книгозбірні автоматизована бібліотечна система ALEPH, мабуть, найголовніше, що є в бібліотеці після власне бібліотечного фонду.

ALEPH (абревіатура від англ. Automated Library Expandable Program), саме так називається система, інстальована в бібліотеці НаУКМА у 1996 році, 18 років тому (навіть славетний Гарвард придбав цю ж програму лише кілька років тому) . У Могилянці в 1996  році все тільки розпочиналось, але вже відбувся перший повний випуск бакалаврату. Університет розвивався і розростався, що вимагало і більш ефективної роботи бібліотеки.  На часі було завдання змінити традиційний картковий каталог для пошуку необхідної літератури.

З тих пір ALEPH  доповнювався додатковими важливими функціями. А бібліотекарі вчилися приборкувати норовливі програми. Сьогодні система дозволяє представляти каталог онлайн, каталогізувати традиційні та електронні видання, забезпечувати облік виданої літератури, адмініструвати процеси комплектування, звітування  та багато іншого.

Через Могилянську книгозбірню вже пройшли покоління користувачів, що не мали досвіду гортання карток у шафах з численними шухлядками, а ми й раді старатися!

Довідково: ALEPH є результатом 19-річної роботи відомої фірми Ех Libris Ltd., що належить приватним особам та Єрусалимському Єврейському Університету в Ізраїлі. “Прямі родичі”  Алефа функціонують у більш ніж 2000 академічних, національних, публічних бібліотеках світу, включаючи Британську бібліотеку, Національну бібліотеку Китаю, бібліотеку Гарвадського університуту.

PS. Вже півтора роки в бібліотеці Могилянки живуть папужки Альма і …АЛЕФ  🙂

aleph

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s