Підтримка Руху Відкритого Доступу в Могилянці


Open Access week half skyscraperВідкритий доступ – практика надання необмеженого, безкоштовного і постійного доступу до наукових документів через мережу Інтернет задля наукового прогресу людства. Ініціатива Відкритого доступу розвивається вже більше 10 років. Сьогодні вона спирається на такі документи, як Будапештська ініціатива Відкритого доступу (2002 рік), заяву Біфезда, Берлінську декларацію про відкритий доступ до наукових та гуманітарних знань тощо. У 2012 році на 19-ій Міжнародній конференції у Криму (Україна) була прийнята Кримська Декларація Відкритого Доступу, ініціатором та розробником якої виступила Києво-Могилянська академія.

Сьогодні Могилянка є активним учасником Руху Відкритого доступу. Серед проектів та ініціатив, які підтримуються університетом:

 1. Організацію інституційного репозитарію eKMAIR. Електронний архів НаУКМА, започаткований 2007 року, сьогодні налічує 259 колекцій та підрозділів, об’єднаних у 26 спільнот. Свої роботи в депозитарії розмістили близько 900 дослідників. Кількість документів, до яких надає доступ архів – майже 3000 тисячі.
 2. Підтримка електронної версії збірника «Наукові записки НаУКМА». Сьогодні на ресурсі розміщено 156 томів записок (глибокий архів від першого номеру (Т. 1 1996 р.), а це близько 2000 повнотекстових статей у 13 тематичних серіях.
 3. Підтримка електронної версії збірника НаУКМА «Магістеріум». Сьогодні він нараховує 56 випусків у 11 тематичних серіях.
 4. У 2014 році Могилянка започатковує видання першого в Україні електронного англомовного рецензованого журналу “Kyiv-Mohyla Humanities Journal”. На сьогоднішній день наповнено перший номер журналу і триває прийом статей для другого.

Більше про Відкритий Доступ та перспективи долучення до нього – читайте в нашому відкритому електронному архіві eKMAIR.

 • Андреєва, Тетяна. Як українські дослідники можуть зробити інформацію про свої дослідження відомою світу >>
 • Назаровець, Сергій. Журнали відритого доступу: мультимедійний довідник >> 
 • Назаровець, Сергій. Роль топ-вчених університету у розбудові інституційного депозитарію >>
 • Ярошенко, Тетяна. Бібліотеки України за відкритий доступ до знань!>> 
 • Ярошенко, Тетяна. Відкритий доступ – шлях до присутності України у світовій науковій спільноті >>
 • Ярошенко, Тетяна. Зелений шлях відкритого доступу. Репозитарії та їх роль у науковій комунікації: перші двадцять років >>
 • Ярошенко, Тетяна. Університетські бібліотеки України підтримують Ініціативу відкритого доступу до наукової інформації >>

pxshkrxt-1409741712

One thought on “Підтримка Руху Відкритого Доступу в Могилянці

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s