Відкритий доступ для покоління Y


Книгозбірнями, університетами та іншими  академічними установами світу вже в восьме пройшов Тиждень відкритого доступу – рух з інформування про потенційні переваги відкритого доступу, промоції більшої відкритості академічної спільноти та шляхів удоступнення результатів наукових досліджень через Інтернет.

Тема тижня цього року “Generation Open” (“Відкрите покоління”) була присвячена молодим вченим та дослідникам, адже успіх їхньої кар’єри напряму залежить від можливостей використання результатів наукових досліджень та актуальної інформації.

Бібліотека НаУКМА відзначила цей тиждень низкою успішних заходів. Відбувся запуск сервісу розсилки оперативних повідомлень про новинки відкритих академічних веб-ресурсів для науковців НаУКМА. Всі охочі могли дізнатися про наукові ресурси відкритого доступу та електронний архів eKMAIR на семінарах-тренінгах. Протягом тижня  безкоштовна реєстрація науковців НаУКМА у єдиному міжнародному реєстрі вчених ORCID та реєстрація профілю на Google Scholar.

У нашому попередньому пості зазначено, яким чином  могилянська спільнота підтримує ініціативи відкритого доступу та що варто прочитати на цю тему.

Постери, де ми не без гумору  закликали молодь архівувати  в електронному архіві, були розміщені університетським містечком (переглянути всі >>).

Як і всі небайдужі до цієї теми, книгозбірня  приєдналась до промоції теми відкритого доступу у соціальних  мережах. Як і тисячі інших, наші стрічки у Фейсбук  та Твіттер заполонили тематичні повідомлення з тегами  #openaccess #openaccessweek #OAWeek #OAWeek2014. У Фейсбук також пройшов квест «Відкриті електронні видання НаУКМА».

Чимало подій тижня мали світовий характер, і їхніми плодами може скористатися будь-хто й тепер.  Видавництво «Ельзевір» виклало у відкритий доступ статті лауреатів Нобелівської премії 2014 року. До Тижня відкритого доступу англійські студенти запустили нову версію Оpen Access Button – застосунок до браузера, що дозволяє отримати більше інформації чи знайти альтернативні шляхи прочитати та скористатись науковими статтями з платним доступом. Натискаючи цю кнопку, ви посилаєте запит пошуковим системам наукових текстів і, якщо документ відсутній у відкритому доступі, автор отримає повідомлення про потребу науковців у доступі до матеріалів, запит з’явиться також на загальній карті запитів. До 30 листопада PeerJ PrePrints, нерецензований препринт-сервер та рецензований журнал PeerJ пропонують безкоштовно опублікувати статті. Всі ініціативи в рамках тижня описати вельми непросто. Тим, кому цікаво, що ще було відпущено у відкритий доступ та які пропозиції  відкрили видавництва, варто  скористатися пошуком за вищезазначеними тематичними тегами у соціальних мережах.

Якщо у вас є питання щодо ініціативи відкритого доступу або удоступнення своїх робіт в мережі Інтернет, звертайтесь  до Відділу  е-ресурсів, корп.1- к.120.

Advertisements

One thought on “Відкритий доступ для покоління Y

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s