Фейсбуком ширяться зізнання “я вступив до Могилянки”, вересень дихає у спину і потроху золотить крони, каштани от-от почнуть падати, і це навіває думки про зміни. Наша чергова підбірка новинок про зміни у мистецтві, суспільстві й економіці.

авангард

Окей, гугл: ти кажеш мені, що авангард — це передовий загін і викидаєш на запит список компаній, які вважають почесним називатися “авангард”. Насправді ж колись авангард як нове мистецтво не завжди сприймали, частіше навіть відштовхували, але зміни настали. Тож тепер навіть маємо альбом робіт українських авангардистів.

Видавництво “Мистецтво”, Д. О. Горбачов. Авангард: українські художники першої третини XX ст. — гортайте в бібліотеці НаУКМА.

декомунізація

Мистецький альбом про більш ніж 200 мозаїк; деякі з них були знищені після того, як київський фотограф Євген Нікіфоров зробив знімки. Мистецтво часом лишається в минулому, зміни настають.

Видавництво “Основи”, Decommunised: Ukrainian Soviet mosaics

От хто поки точно не збирається зникати, то це найбагатший прошарок суспільства. Трохи шкода, що ця книжка, на мою думку, скоріше підбірка фактів з інтерв’ю, записаних Христею Фріланд з представниками вищих кіл, і ще трохи цікавої інформації про економічний розвиток різних регіонів світу, а не цілісна історія, тож і не дуже зачіпає. Але виникає бажання погортати статті авторки.

Видавництво “Наш Формат”, Христя Фріланд “Плутократи”.

чорний_лебідь

А це ще хотілося б почитати. Часом люди пост-фактум пов’язують певні результати з подією, яку схильні вважати одним з ключових моментів історії, однак не завжди вони праві. Про такі помилки і розмірковує автор.

“Наш Формат”, Насім Талеб “Чорний лебідь” — можна замовити у Могилянській бібліотеці.

приліпи&компанії

Усе дуже просто: деякі ідеї успішні, деякі ні. Якщо вірити Чіпу та Дену Хізам, є певна закономірність у тому, що вдається втілити. Що ж, почитаємо й перевіримо.

А, і звісно, як же без спроби змінити підхід до створення організацій — Фредерік Лалу досліджує досвід компаній та розповідає “як по-новому, з увагою до людей можна організувати роботу і досягти неймовірних результатів”. Звучить як рекламний ролик, тому знову — читайте і діліться власними думками з цього приводу.

Видавництво КСД, Чіп Хіз, Ден Хіз “Приліпи! Ефективність ідей”, а також  “Компанії майбутнього” Фредеріка Лалу можна знайти у нашому електронному каталозі.

Цей випуск завершується, але він може бути цікавішим з вашими коментарями і відгуками на книжки.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s