Тиждень читання е-книжок


На  1-7 березня у цьому році припадає щорічний тиждень читання е-книжок (Read an E-Book Week). Ініціатива проведення такого тижня належить домогосподарці та авторці книжок для власних дітей Ріті Тевз з Канади, яка у 2004 році вирішила, що потрібно відкрити заново електронні книжки тим, хто до них ставиться упереджено. Сьогодні до відзначення тижня приєднуються видавці, автори і звісно ж читачі всього світу: автор1. Read an Ebook Weekи та видавці пропонують тисячі електронних творів безкоштовно або за зниженими цінами, щоб надихнути бібліофілів на читання книжок в електронному форматі. Одним із найбільш яскравих прихильників підтримки цього тижня є Smashwords – платформа для публікацій творів незалежних авторів.

Звичайно, ситуація з українськими електронними книжками – складніша. Сьогодні видавці пропонують дуже невеликий асортимент е-книжок українського виробництва. Проте попит на такий вид читання існує (підтвердженням чому є зростаюча кількість піратських сайтів, що порушують авторське право і викладають електтронні книжки у вільний доступ). За останній рік ціни на книги зросли і будуть зростати. Одночасно кількість людей, які читають з різноманітних гаджетів – збільшується. Дослідження, проведене компанією «Київстар» та «Форумом видавців» у 2013 року відзначило досить низький рівень е-читання українців (13%), але лише 1% респондентів купував е-книги. За півтора року ситуація дещо змінилася і читач має трохи більше асортимент. Сьогодні українську книгу можна придбати на сайтах агрегаторів BookLand та Кассіопея, з вересня 2014 році – на GooglePlay, е-версії книжок власного видавництва пропонує “Клуб сімейного дозвілля”, навчальні видання – “Центр учбової літератури”. Кількість видань, що їх пропонують ці ресурси – ще недостатня, наукові видання, наклади яких і так невеликі, взагалі знаходяться поза сферою електронного читання.

Вплинути глобально на цей процес сьогодні ми, невелика бібліотека, не можемо. Проте ми можемо сказати: «Агов, друзі, як щодо е-читання?».

Могилянська бібліотека вже давно пропонує своїм користувачам електронні книжки. Вони доступні через різні бази даних, передплату та доступ до яких забезпечує бібліотека. Нижче – невеликий перелік баз.

ebrary – колекція більше ніж з 50 000 е-книжок англійською, іспанською та португальською мовами. База даних охоплює видання із соціології, психології, історії, політології, медицини, мовознавства та літературознавства, філософії, релігієзнавства, освіти, бізнесу.

SpringerLink’s eBook collection – колекція наукових книг від всесвітньовідомого видавництва Springer. Це наукові видання різних тематичних спрямувань. Бібліотека має доступ до майже 4000 повних текстів книг.

FreedomFlix – це колекція електронних книжок, присвячена історії Америки. Книги орієнтовані на дитячу аудиторію.

Gale LitFinder – це архів повнотекстових літературних творів, у тому числі близько 150 тисяч віршів, оповідань, п’єс і промов. Серед ресурсів бази даних LitFinder більше 11000 антологій і збірників різних жанрів, а також п’єси, романи, і публіцистичні роботи.

BookFlix – ресурс для тих, хто вивчає англійську. Містить електронні книжки, в тому числі й з інтерактивними елементами.

Про ці та інші ресурси Ви можете детальніше дізнатися на сайті бібліотеки. Доступ до них можливий в локальній мережі університету (чи, залежно від ресурсу, в приміщенні Американської бібліотеки) для зареєстрованих користувачів бібліотеки, або через оформлення авторизованого віддаленого доступу для користування ресурсами з інших локацій. Не забувайте також і про різноманітні ресурси відкритого доступу (звичайно  ті, що не порушують авторське право).

Бібліотека завжди готова допомогти.  Зичимо комфортного читання.

Сторінка тижня на Facebook.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s